Pamuk
45 yılı aşkın bir süredir, pamuk ticareti İmisk için ana faaliyet alanlarından biri olmuştur. Grup geçtiğimiz seneler içerisinde, dünyanın önde gelen pamuk tüccarlarının yanı sıra Türkiye’deki iplik üreticileriyle de çok sağlam ilişkiler kurmuştur.

Başarımızı, öncelikle grup içerisinde yetişip değerlerimizi, ilkelerimizi benimseyen ekibe ve bu ekip sayesinde oluşan güvenilir ve eksiksiz hizmetimize borçluyuz.

Yerel pamuk ihracatı 80’li yılların ortalarına kadar faaliyetlerimizin temelini oluşturdu. O tarihlerden itibaren hızla gelişen tekstil endüstrisi Türkiye’nin, ihracatın yani sıra bir ithalat pazarı olmasını da sağladı. Imisk o günlerden itibaren bu yeni oluşan ithalat pazarının en önemli oyuncularından birisi haline gelmiştir.

İmisk, bugün de dünya çapındaki en büyük pamuk tüccarlarını temsil etmeye devam etmekte ve Türkiye’de 150’nin üzerinde iplik fabrikasına hizmet vermektedir. Şirket, bu alanda önemli bir pazar payına sahip olup bu fabrikalara ithal pamuk sağlayan temel tedarikçilerinden birisidir.