Liman & Terminal Operasyonları Depolama, Muhafaza & Dağıtım
IMISK Grubu olarak 1989 yılından itibaren başlayan terminal, depo ve liman yatırımlarımıza halen devam etmekteyiz. Bölgemizde modern yazılımlar ile entegre ettiğimiz terminallerimizde depolama, ellecleme ve raporlama servislerini güvenilir bir şekilde sunmaktayız.

Terminal operasyonlarımız Türkiye, Irak ve BDT olarak 3 farklı bölgededir.

Türkiye’deki acik ve kapali depolama tesislerimiz ağırlıklı olarak Mersin serbest bölgesi ve civarında bulunmaktadır. Mersin’de ayrıca 15.000 m2 büyüklüğünde, yüksek tavanlı ısı-kontrollü bir antrepomuz da mevcuttur. Serbest bölge ve dışındaki alanlar ile toplam kapasitemiz 60.000 m2 üzerindedir.

Park Holding ile birlikte Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde bulunan Hopa Limanı’nı işletmekteyiz. Limanın stratejik konumu sayesinde, hem Türkiye’nin doğu illerinde ithalat ve ihracat pazarına hizmet vermekte hem de Hazar Bölgesi’ne gönderilen yükler için ideal yük aktarma ve transit noktası olarak yer almaktayız.

www.hopaport.com.tr

Irak’taki istirakimiz olan Alak Misk & Misnaf ile hem Basra bölgesinde hem de Um Kasr Limanı’nda terminal hizmetleri sunmaktayız. Alak Misk, Basra ve Um Kasr limanlarında rıhtımlarla birlikte 1,000,000 m2’nin üzerinde bir alan ile faaliyet göstermektedir.

www.alakmisk.com

BDT ve Dubai bölgesindeki iştiraklerimiz ile, IMISK Grubu olarak 200.000 m2’nin üzerinde depolama tesislerimiz bulunmakta ve bu tesislerin 75.000 m2’si kapalı depo olarak hizmet vermektedir.